Zmiana siedziby firmy: o jakich instalacjach trzeba pomyśleć?

Data wpisu: 23.12.2020

Jednym z dowodów na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa jest zmiana jego siedziby – na przykład z wynajmowanego biura na własny budynek o sporym metrażu, czy też przeniesienie się z obrzeży miasta do jego ścisłego centrum. Pełni to nie tylko funkcję praktyczną, ale także wizerunkową. Na etapie zmiany siedziby firmy trzeba pomyśleć o komforcie pracowników, funkcjonalności pomieszczeń, a także o bezpieczeństwie nowego budynku i jego wyposażenia. W jakie instalacje warto więc zainwestować? Oto nasze propozycje.

Monitoring wizyjny

Trudno jest sobie wyobrazić, aby jakiekolwiek przedsiębiorstwo posiadające własny budynek firmowy zrezygnowało z monitoringu wizyjnego. Jest to najskuteczniejszy element prewencyjny, który realnie obniża ryzyko włamania czy kradzieży majątku firmy przez nieuczciwych pracowników. W dodatku wykonanie instalacji monitoringu wizyjnego nie jest wcale bardzo kosztowne (kamery i rejestrator można dokupić później), dlatego warto o to zadbać na etapie remontu czy budowy siedziby.

System alarmowy

O ile można jeszcze dyskutować na temat faktycznej przydatności monitoringu wizyjnego, o tyle system alarmowy nie budzi żadnych wątpliwości. Jest to absolutnie niezbędny element wyposażenia budynku firmowego, który zwiększa bezpieczeństwo dobytku przedsiębiorstwa. System powinien obejmować wszystkie pomieszczenia (poza łazienkami i ubikacjami), w tym magazynowe, o ile firma nimi dysponuje.

Automatyka bramowa

Nie jest może niezbędna, ale znacząco ułatwia życie, tym samym zapewniając dużo wyższy komfort pracownikom. Automatyka bramowa przyda się w sytuacji, gdy firma dysponuje budynkiem posadowionym na własnym lub wieczyście użytkowanym terenie. Wówczas potrzebujemy automatu do bramy wjazdowej lub szlabanu oraz oczywiście mechanizmów podnoszących i opuszczających bramy garażowe oraz przemysłowe. Wykonanie takiej instalacji na etapie remontu budynku nie będzie uciążliwe.

System inteligentnego biura

Naprawdę warto o tym pomyśleć, ponieważ rozwiązania z kategorii inteligentnego biura są coraz bardziej dostępne – również pod względem finansowym. Zbudowanie całej instalacji smart office znacząco zwiększy komfort pracy. W ramach systemu można np. zastosować dostęp do biura na odcisk palca (brak konieczności noszenia ze sobą kluczy), zautomatyzować pracę ekspresu do kawy czy wprowadzić rozwiązania oszczędzające energię elektryczną (np. automatyczne obniżanie temperatury w budynku pod nieobecność pracowników, automatyczne wyłączanie klimatyzacji etc.).

Autor wpisu: Soluma IT, Łukasz Żółtowski

Wszystkie działy

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.