Jakie instalacje warto wykonać na etapie kapitalnego remontu biura?

Data wpisu: 18.09.2020

Remont biura jest bardzo nieprzyjemnym etapem – dezorganizuje pracę, utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków pracownikom, a do tego generuje spore koszty po stronie pracodawcy. Bywa jednak, że nie można go już dłużej odwlekać, chociażby z powodu konieczności dostosowania przestrzeni biurowej do obecnej liczby pracowników i specyfiki ich stanowisk. Remont kapitalny biura jest bardzo dobrą okazją do tego, aby zainwestować w komplet instalacji niezbędnych do wygodnej i efektywnej pracy, a także zwiększających poziom bezpieczeństwa zasobów firmy. Jakie instalacje warto wykonać na tym etapie? Sprawdź w naszym poradniku.

Instalacja alarmowa

Jeśli do tej pory nie było jej w biurze lub firma korzystała z systemu bezprzewodowego, to warto naprawić ten błąd. Korzystając z tego, że w biurze i tak jest totalny bałagan, można ułożyć kompletne przewody do instalacji alarmowej i tym samym zapewnić firmie wyższy poziom bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy w biurze przechowuje się jakąś istotną dokumentację, dane osobowe klientów etc.

Instalacja telewizji przemysłowej

Co prawda obecnie na topie są nowocześniejsze systemy monitoringu, w tym oparte na kamerach Wi-Fi, ale jednak pod względem niezawodności nic nie może się równać z tradycyjnym monitoringiem CCTV. Jeśli właścicielowi firmy zależy na tym, aby zyskać dodatkowe zabezpieczenie – w tym przed kradzieżami biurowymi – to na etapie remontu zdecydowanie warto zainwestować w przewodową instalację monitoringu.

Instalacja TV i Sat

Nie są one oczywiście niezbędne w biurze, natomiast koszt ich wykonania jest na tyle niski, że warto to zrobić „za jednym zamachem”. Nigdy przecież nie wiadomo, czy w pewnym momencie nie pojawi się potrzeba stworzenia w biurze pokoju telewizyjnego, chociażby dla pracowników chcących w ten sposób wykorzystać przerwę (popularne pokoje regeneracyjne).

Kompletna sieć komputerowa

To najważniejsza instalacja, jaką należy wykonać na etapie remontowania biura. Jest to znakomita okazja do tego, aby nareszcie uporządkować całą infrastrukturę IT i skończyć z walającymi się po podłodze kablami, wyrwanymi gniazdkami, prowizorycznie wyznaczonymi stanowiskami komputerowymi etc. Oczywiście nie zapominamy również o wykonaniu instalacji internetowej – nawet w przypadku korzystania z Internetu mobilnego warto zadbać o dostępność standardowego połączenia kablowego (jest stabilniejsze).

Autor wpisu: Soluma IT, Łukasz Żółtowski

Wszystkie działy