Dlaczego warto zmodernizować analogowy system monitoringu?

Data wpisu: 19.06.2017

Technologia analogowa ma jedną, zasadniczą zaletę: jest już sprawdzona i wiemy, czego można się po niej spodziewać. Trudno się więc dziwić właścicielom analogowych systemów monitoringu, że raczej nie myślą o zastąpieniu ich czymś nowszym. Skoro system działa i nie zawodzi, to po co go ruszać? Są jednak argumenty przemawiające za tym, aby przy najbliższej okazji rozważyć modernizację analogowego systemu monitoringu. Wymieniamy 5 najważniejszych.

  1. To nie jest wcale takie problematyczne – wiele osób chciałoby zmodernizować obecny system monitoringu, ale obawia się, że będzie się to wiązać z remontową rewolucją w domu/firmie. Na szczęście ten problem już nie istnieje. Na rynku pojawiły się kamery i rejestratory w cyfrowym standardzie, które są w pełni kompatybilne ze standardem analogowym. Modernizacja nie jest więc ani uciążliwa, ani skomplikowana.
  2. Znacznie lepsza jakość obrazu – z tym argumentem nie da się dyskutować. Kamery analogowe najlepsze czasy mają już dawno za sobą. Z tego samego powodu mało kto korzysta jeszcze z analogowego telewizora. Wszystkim nam zależy, aby obraz był jak najdokładniejszy, a w przypadku monitoringu ma to ogromne znaczenie – w końcu rozpoznanie sprawcy włamania czy kradzieży w firmie zależy właśnie od jakości nagrania.
  3. Technologia poszło mocno do przodu – a to oznacza, że analog przestanie być wkrótce wspierany przez producentów podzespołów, a nawet samych instalatorów. Oczywiście minie jeszcze trochę czasu, zanim monitoring analogowy zasłużenie odejdzie do Muzeum Techniki, ale ten moment zbliża się wielkimi krokami.
  4. Ograniczona funkcjonalność – monitoring analogowy po prostu działa. Tyle i aż tyle. Nie ma możliwości rozbudowania go o modne i często bardzo przydatne funkcjonalności, jak chociażby praca w sieci internetowej czy przekazywanie obrazu na ekran smartfona. Nie każdemu jest to potrzebne, ale jest to też jeden z powodów, dla których obecnie mało kto decyduje się na wybór technologii analogowej.
  5. Atrakcyjne alternatywy – często słyszymy, że nowoczesne systemy monitoringu jest bardzo zawodne i stąd analog wciąż trzyma się mocno. To nie do końca prawda. Technologia cyfrowa także jest już na tyle udoskonalona, że nie trzeba się obawiać żadnych niemiłych niespodzianek. Przykładem może być monitoring AHD, który działa bardzo stabilnie, a do tego oferuje o niebo lepszą jakość obrazu i nagrania.

Jeśli wciąż nie wiesz, czy naprawdę warto zainwestować w modernizację systemu monitoringu, skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy Twój aktualny stan posiadania i podpowiemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Autor wpisu: Soluma IT, Łukasz Żółtowski

Wszystkie działy